Tipy a novinky

Výběrové řízení na pozici koordinátora projektu PQ Studio

15. 3. 2018

PQ Studio je zastřešujícím názvem pro všechny programy určené studentům, mladým designérům a všem, kdo se zaměřují na vzdělávání v oblasti divadelní scénografie.

PQ Studio bude nabízet množství prakticky zaměřených dílen/workshopů, které budou vedeny významnými umělci, scénografy, světelnými, zvukovými a mediálními designéry z celého světa. Dílny budou určeny nejen studentům, ale všem, kteří mají zájem si rozšířit znalosti a schopnosti v oblastech, které scénografie jako obor nabízí.

V rámci projektu PQ Studio se v divadle Disk a ulicích Prahy uskuteční přehlídka studentských inscenací a performance vybraných na základě mezinárodní výzvy.

Číst článek

Buďte u toho! Pražské Quadriennale 2019 hledá stážisty do svého realizačního týmu!

28. 2. 2018

Pražské Quadriennale (PQ) hledá stážisty s ambicí podílet se na přípravách jedné z největších kulturních akcí světového významu v ČR. Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se koná každé čtyři roky již od roku 1967 a je největším eventem v oblasti scénografie na světě. Nadcházející ročník PQ se bude konat 6. - 16. června 2019.

Číst článek

Ivo Kristián Kubák a kolektiv INTELEKTRURÁLNĚ budou reprezentovat Českou republiku na Pražském Quadriennale 2019

6. 2. 2018

Ministr kultury PhDr. Ilja Šmíd oficiálně jmenoval kurátory české reprezentace 14. ročníku Pražského Quadriennale, který proběhne od 6. do 16. června 2019 v Průmyslovém paláci a na Výstavišti. Pro Výstavu zemí a regionů vybrala odborná porota projekt CAMP Q Iva Kristiána Kubáka. Výběrové řízení na Studentskou výstavu vyhrál kolektiv INTELEKTRURÁLNĚ, který tvoří studenti brněnské JAMU.

Číst článek

Otevřené výzvy na kurátorované projekty!

18. 1. 2018

Pražské Quadriennale vyhlásilo otevřené výzvy na tři kurátorované nesoutěžní projekty Site specific festival, Formace a Fragmenty. Deadline pro všechny projekty je 28. února 2018!

Číst článek

Nová publikace 50 let Pražského Quadriennale je online!

11. 10. 2017

K oslavě 50. výročí Pražského Quadriennale jsme pro příznivce připravili novou online publikaci. Na téměř devadesáti stranách je zmapováno uplynulých třináct ročníků PQ. Publikace shrnuje vítěze soutěžních sekcí, vizuály jednotlivých ročníku a připomíná nejlepší prezentace, jež jsme během 50 let PQ v Praze viděli.

Číst článek

Podívejte se na posledních šestnáct let historie PQ prostřednictvím online publikace Transformace PQ 1999 - 2015.

16. 8. 2017

Publikace je tvořená texty účastníků sympozia Transformace Pražského Quadriennale, jež se odehrálo 17. – 18. března 2016 v Praze.

Číst článek