Tipy a novinky

Registrace pro diváky na konferenci Porézní hranice byla zahájena!

19. 4. 2017

Nezmeškejte příležitost oslavit s námi jubilejní výročí největšího světového festivalu scénografie a divadelního prostoru Pražské Quadriennale, které zve své příznivce na nespočet akcí, setkání a performancí, které se v průběhu roku 2017 odehrají.

Číst článek

5Q let Pražského Quadriennale! Oslavte je s námi!

22. 3. 2017

„Svět sestává z příběhů. Aktéry těchto příběhů jsme my sami. Někdy vystupujeme v hlavní, či vedlejší roli, někdy jako aktivní spolutvůrci, někdy jako náhodní diváci.“

Tomáš Svoboda (Kurátor výstavy Předměty, PQ2015)

Číst článek

Jak se zúčastnit PQ 2019?

17. 3. 2017

Pražské Quadriennale nabízí možnost jednotlivým zemím a regionům a stejně tak i jednotlivcům prezentovat svoji tvorbu v rámci národních expozic i individuálně kurátorovaných projektů. Čtrnáctá edice PQ (2019) a související projekty budou oficiálně vyhlášeny v květnu/červnu 2017. Organizátoři nemohou zpracovávat projekty přihlášené dříve. V mezičase se můžete zapojit se do dalších aktivit PQ. Aktuální informace naleznete vždy na našem webu. Děkujeme za pochopení.

Číst článek

Lights up!

13. 2. 2017

Představujeme nové dokumentární video o multimediální site-specific výstavě 36Q°, jež v listopadu minulého roku rozsvítila Lapidárium Národního muzea. V rozhovorech s designéry instalace, mezi nimiž je např. držitel prestižní ceny Tony Award a OBIE 2006-7 za zvukový design Rob Kaplowitz, přibližujeme profesi zvukových, světelných a multimediálních designérů v kontextu současné světové scénografie.

Číst článek