Základní info Student

Pražské Quadriennale nabízí bohatý program orientovaný na studenty – workshopy, přednášky a diskuze nebo konzultace portfolií a umělecké praxe – a také spoustu možností, jak se do příprav, realizace a dění PQ 2019 zapojit!

Akreditace

Prodej akreditací spuštěn!
Svou akreditaci na PQ 2019 si kupte ZDE.
Akreditace lze zakoupit i přímo v akreditačním centru PQ, které bude mít otevřeno 5. června 2019 (17:00 – 22.30 hod.) a od 6. – 16. června 2019 (10:00 – 20:00), a to za cenu „last minute“.

Akreditace umožňuje všem držitelům:
/ volný vstup na všechny výstavy a projekty,
/ volný vstup na přednášky PQ Talks (na ranní a odpolední přednášky není potřeba se registrovat, na večerní přednášky je však nutné si rezervovat místo přes my.pq.cz),
/ volný vstup na všechny performance v rámci PQ Studio: Festivalu (včasná rezervace místa je povinná),
/ programovou brožuru zdarma.

Ceník:
Studenti mají na PQ snížené vstupné:
jednodenní akreditace: 350 CZK;
třídenní akreditace: 800 CZK;
plná akreditace: 1 900 CZK.

Vstupenky

S jednodenní vstupenkou může návštěvník vidět všechny výstavy PQ. Cena za jednodenní vstupenku pro studenty je 150 Kč. Prodej vstupenek se spustí koncem května přes GoOut.
Pro studenty však doporučujeme nákup akreditace. V nabídce máme i jednodenní akreditaci, která oproti vstupence nabízí i volný vstup na PQ Talks a PQ Studio: Festival performance.

Workshopy

Předprodej workshopů v rámci PQ Studio je již ukončen! Na každý workshop však ještě bude možné se zaregistrovat v den vybraného workshopu od 9:00 a to na pokladnách GoOut na DAMU, do last minute prodeje půjdou vždy 2 místa. Dále, účastníci experimentálních workshopů se na místo musí dostavit nejméně 10 minut před začátkem vybraného workshopu, jinak jejich rezervace propadne a místo bude nabídnuto dalším zájemcům!

Program

Letošní PQ představí tři tematické okruhy, které jsou volně inspirovány sousoším Zlaté trigy tedy hlavní cenou, která je na PQ tradičně udělována nejlepší expozici. Jde o: Imaginaci, Proměny a Reflexi. Okruh Imaginace zahrnuje Studentskou výstavu – výstavu prací studentů, mladých scénografů a nových scénografických ateliérů, Site specific festival,  program pro začínající divadelní tvůrce PQ Studio a program pro rodiny s dětmi – PQ dětem a školám. Okruh Proměny zahrnuje Výstavu zemí a regionůVýstavu divadelního prostoru, projekt Formace propojující architekturu, urbanismus, tanec a pohybové divadlo, audioviziuální projekt 36Q° věnovaný světelnému a zvukovému designu a sérii prezentací, přednášek a diskuzí PQ Talks. Okruh Reflexe zahrnuje výstavu Fragmenty, která představí ikonické objekty a artefakty. Napříč všemi tematickými okruhy se prolíná projekt Emergence. Součástí PQ 2019 jsou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Výstava divadelního prostoru.

Harmonogram výstav, performancí, workshopů a talků si prohlédnete ZDE.

PQ je živý organismus a ten, jako takový, podléhá průběžně různým změnám. Tento program průběžně aktualizujeme, můžete nás sledovat na sociálních sítích nebo se osobně zeptat na místě v našem info pointu. Zároveň vám ale doporučujeme trochu se oprostit od jasného řádu a být vstřícní k překvapením a náhodným zážitkům.

Ubytování

PQ 2019 spolupracuje s cestovní společností ESTEC DMC, která pro návštěvníky PQ zabezpečuje ubytování ve vybraných hotelech za výhodnější ceny. Projděte si nabídku hotelů  ZDE.

Více rad, tipů a informací spojených s návštěvou PQ 2019 naleznete v sekci Praktické informace.

myPQ

myPQ (nebo my.pq.cz) je industry systém Pražského Quadriennale 2019, jež návštěvníkům usnadní orientaci nejen na festivalu, ale i v dalších praktických záležitostech, bez kterých se na PQ 2019 neobejdete. Do systému my.pq.cz je možné se zaregistrovat přes email, nebo přes váš facebookový účet. Při registraci do systému si též můžete zvolit možnost zasílání PQ newsletteru.