Základní info Profesionál

Sledujte i nadále naše webové stránky, newsletter, Facebook a Instagram, aby vám neunikly informace k  programu PQ 2019 a mnoho dalších! Těšíme se na vaši návštěvu!

Akreditace

Prodej akreditací spuštěn!
Svou akreditaci na PQ 2019 si kupte ZDE.

Akreditace lze zakoupit i přímo v akreditačním centru PQ, které bude mít otevřeno 5. června 2019 (17:00 – 22.30 hod.) a od 6. – 16. června 2019 (10:00 – 20:00), a to za cenu „last minute“.

Akreditace umožňuje všem držitelům:
/ volný vstup na všechny výstavy a projekty,
/ volný vstup na přednášky PQ Talks (na ranní a odpolední přednášky není potřeba se registrovat, na večerní přednášky je však nutné si rezervovat místo přes my.pq.cz),
/ volný vstup na všechny performance v rámci PQ Studio: Festivalu (včasná rezervace místa je povinná),
/ programovou brožuru zdarma.

Ceník:
Akreditace pro PROFESIONÁLY je určena těm, kteří jsou profesně aktivní v některé ze scénografických disciplín anebo všeobecně v divadle. Držitelé této akreditace budou zaregistrováni a získají přístup do uzavřené zóny „industry guide“, kde uvidí kontakty na další profesionály. To jim umožní navazovat vztahy s odborným publikem v rámci celého festivalu.

Jednodenní akreditace: 550 CZK
Třídenní akreditace: 1 200 CZK
Plná akreditace: 2 900 CZK

Program

Letošní PQ představí tři tematické okruhy, které jsou volně inspirovány sousoším Zlaté trigy tedy hlavní cenou, která je na PQ tradičně udělována nejlepší expozici. Jde o: Imaginaci, Proměny a Reflexi. Okruh Imaginace zahrnuje Studentskou výstavu – výstavu prací studentů, mladých scénografů a nových scénografických ateliérů, Site specific festival,  program pro začínající divadelní tvůrce PQ Studio a program pro rodiny s dětmi – PQ dětem a školám. Okruh Proměny zahrnuje Výstavu zemí a regionůVýstavu divadelního prostoru, projekt Formace propojující architekturu, urbanismus, tanec a pohybové divadlo, audioviziuální projekt 36Q° věnovaný světelnému a zvukovému designu a sérii prezentací, přednášek a diskuzí PQ Talks. Okruh Reflexe zahrnuje výstavu Fragmenty, která představí ikonické objekty a artefakty. Napříč všemi tematickými okruhy se prolíná projekt Emergence. Součástí PQ 2019 jsou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Výstava divadelního prostoru.

Harmonogram výstav, performancí, workshopů a talků si prohlédnete ZDE.

PQ je živý organismus a ten, jako takový, podléhá průběžně různým změnám. Tento program průběžně aktualizujeme, můžete nás sledovat na sociálních sítích nebo se osobně zeptat na místě v našem info pointu. Zároveň vám ale doporučujeme trochu se oprostit od jasného řádu a být vstřícní k překvapením a náhodným zážitkům.

Ubytování

PQ 2019 spolupracuje s cestovní společností ESTEC DMC, která pro návštěvníky PQ zabezpečuje ubytování ve vybraných hotelech za výhodnejší ceny. Projděte si nabídku hotelů  ZDE.

Více rad, tipů a informací spojených s návštěvou PQ 2019 naleznete v sekci Praktické informace.

myPQ

myPQ (nebo my.pq.cz) je industry systém Pražského Quadriennale 2019, jež návštěvníkům usnadní orientaci nejen na festivalu, ale i v dalších praktických záležitostech, bez kterých se na PQ 2019 neobejdete. Do systému my.pq.cz je možné se zaregistrovat přes email, nebo přes váš facebookový účet. Při registraci do systému si též můžete zvolit možnost zasílání PQ newsletteru.