Základní info Návštěvník

Taky se už PQ 2019 nemůžete dočkat?
Pro návštěvníky připravujeme bohatý 11- denní program plný živých performancí, site-specific projektů, výstav, workshopů a přednášek.

Akreditace

Prodej akreditací spuštěn!
Svou akreditaci na PQ 2019 si kupte ZDE.
Akreditace lze zakoupit i přímo v akreditačním centru PQ, které bude mít otevřeno 5. června 2019 (17:00 – 22.30 hod.) a od 6. – 16. června 2019 (10:00 – 20:00), a to za cenu „last minute“.

Akreditace umožňuje všem držitelům:
/ volný vstup na všechny výstavy a projekty,
/ volný vstup na přednášky PQ Talks (na ranní a odpolední přednášky není potřeba se registrovat, na večerní přednášky je však nutné si rezervovat místo přes my.pq.cz),
/ volný vstup na všechny performance v rámci PQ Studio: Festivalu (včasná rezervace místa je povinná),
/ programovou brožuru zdarma.

Ceník:
Akreditace pro NÁVŠTĚVNÍKY je základní akreditace pro všechny milovníky scénografie a divadla!

Jednodenní akreditace: 550 CZK
Třídenní akreditace: 1 200 CZK
Plná akreditace: 2 900 CZK

Více o akreditacích v sekci Praktické informace.

Vstupenky

S jednodenní vstupenkou může návštěvník vidět všechny výstavy PQ. Cena za jednodenní vstupenku je 350 Kč, snížené vstupné pro studenty a rodiče doprovázející dítě je 150 Kč. Prodej vstupenek se spustí koncem května. V nabídce máme i jednodenní akreditaci, která oproti vstupence nabízí i volný vstup na PQ Talks a PQ Studio: Festival performance.

Program

Letošní PQ představí tři tematické okruhy, které jsou volně inspirovány sousoším Zlaté trigy tedy hlavní cenou, která je na PQ tradičně udělována nejlepší expozici. Jde o: Imaginaci, Proměny a Reflexi. Okruh Imaginace zahrnuje Studentskou výstavu – výstavu prací studentů, mladých scénografů a nových scénografických ateliérů, Site specific festival,  program pro začínající divadelní tvůrce PQ Studio a program pro rodiny s dětmi – PQ dětem a školám. Okruh Proměny zahrnuje Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelního prostoru, projekt Formace propojující architekturu, urbanismus, tanec a pohybové divadlo, audioviziuální projekt 36Q° věnovaný světelnému a zvukovému designu a sérii prezentací, přednášek a diskuzí PQ Talks. Okruh Reflexe zahrnuje výstavu Fragmenty, která představí ikonické objekty a artefakty. Napříč všemi tematickými okruhy se prolíná projekt Emergence. Součástí PQ 2019 jsou tři soutěžní výstavy: Výstava zemí a regionů, Studentská výstava a Výstava divadelního prostoru.

Harmonogram výstav, performancí, workshopů a talků si prohlédnete ZDE.

Na performance v rámci Formací a na Site Specific festival je pro veřejnost vstup zdarma, některé performance ale mají omezený počet diváků a vstup bude povolen do naplnění kapacity.

PQ je živý organismus a ten, jako takový, podléhá průběžně různým změnám. Tento program průběžně aktualizujeme, můžete nás sledovat na sociálních sítích nebo se osobně zeptat na místě v našem info pointu. Zároveň vám ale doporučujeme trochu se oprostit od jasného řádu a být vstřícní k překvapením a náhodným zážitkům.

Program pro seniory

Pro seniory PQ v spolupráci s Máš umělecké střevo? (MUS) a MČP7 připravilo komentované prohlídky. Jedná se o kurátorský výběr z Výstavy zemí a regionů a Studentské výstavy či výstavy Fragmenty, ale i z živých akcí jako jsou Site specific festival nebo choreografické Formace. Nadšenci nových technologií by si neměli nechat ujít audiovizuální instalaci 36Q°.

Program pro děti

PQ 2019 nabízí speciální program pro děti, studenty škol i celé rodiny. Program pro děti připravilo Máš umělecké střevo? (MUS) ve spolupráci s několika českými umělci i se samotnými žáky základních a středních škol. Hlavní expozice nazvaná „Zažij zázrak!“ oživí jeden z Křižíkových pavilonů. Na programu jsou dopolední i odpolední workshopy, dílna se slavnou britskou ilustrátorkou Olivií Lomenech Gill, známou svými ilustracemi pro J. K. Rowlingovou, nebo také kurz filmové animace s Aeroškolou. Celou výstavou povede speciální dětská trasa a děti budou moci hlasovat pro nejlepší z vystavených instalací, která obdrží Cenu dětského návštěvníka. Více informací ZDE.

myPQ

myPQ (nebo my.pq.cz) je industry systém Pražského Quadriennale 2019, jež návštěvníkům usnadní orientaci nejen na festivalu, ale i v dalších praktických záležitostech, bez kterých se na PQ 2019 neobejdete. Do systému my.pq.cz je možné se zaregistrovat přes email, nebo přes váš facebookový účet. Při registraci do systému si též můžete zvolit možnost zasílání PQ newsletteru.