House Beating

Sestava performance a instalace Form Parkour od Hygina Delimata / Body Architects sestává z putovního díla House Beating s prvky novějšího "Architektur+Tanz", adaptovaného pro jedinečný charakter Výstaviště Praha. Vznikající performativně/parkourový zážitek se skládá z unikátní tělesné řeči Body Architects, hry na perkuse a původních dřevěných a kovových instalací od rakouských umělců.

House Beating je transmediální performativní umělecké dílo, které koketuje s moderní architekturou. Kolektiv umělců reinterpretuje revoluční koncepty performativního prostoru Le Corbusiera a Xenakise a uvádí je do nového soudobého kontextu. Toto dílo očekává chvíli vzniku, vytvoření a vybudování. Silná tělesná choreografie prozkoumává hraniční možnosti těla, které se podobají architektuře, v přítomnosti obří, organicky se měnící dřevěné struktury.
Architektur+Tanz je výstava/performance, která se točí okolo protínání architektury a tance. Bylo vytvořeno centrem afo architekturforum oberösterreich. V rámci Form Parkour budou instalovány a integrovány dvě velké výstavy.

Body Architects je nová interdisciplinární společnost performativního umění se zaměřením na tanec, kterou založil Hygin Delimat. Sestává z atletických performerů různého původu, kteří propojují moderní scénický tanec s nejnovějším pohybovým uměním: breakdance, tricking, parkour, a to za doprovodu hudebníků a vizuálních umělců. Body Architects jsou ve svém vyjádření extrémně fyzičtí. Hledají způsob, jak odhalit poezii v místech, kde se jednotlivé formy protínají.

Production of Body Architects
Artistic direction and management: Hygin Delimat
Choreography/dance: Hygin Delimat, Elias Choi-Buttinger
Music: Anna Maria Chlebus (percussion), Voland Székely (percussion)
Sculpture design/performance: Andreas Buttinger
Performance: Weng Teng Choi-Buttinger + 2 students of JAMU Brno Matouš Adam, Daniel Kvašňovský

Performance je součástí programu festivalu Tanec Praha. S podporou: Dance On Tour Austria, Austrian Cultural Forum Prague

Země/Region Rakousko, Polsko

Umělci Body Architects

08 06 2019 15:00
Kde PEG 7

09 06 2019 17:15
Kde PEG 7