Buďte součástí PQ!

Každý ročník Pražského Quadriennale vzniká díky úžasné práci desítek členů týmu, bez kterých by se festival nemohl konat. V nabídce je i velké množství dobrovolnických pozic, díky kterým můžete nakouknout pod pokličku příprav jednoho z největších festivalů scénografie na světě!

 

Otevřené výzvy pro dobrovolníky projektů souvisejících s PQ 2019:
Berte, prosím, na vědomí, že níže vypsané výzvy nejsou organizovány týmem PQ. Své dotazy směrujte přímo ke kontaktní osobě zmíněné u každé výzvy.

Time Flows Performers

Studio CHOREATURA hledá umělce, kteří se v rámci Pražského Quadriennale 2019 chtějí zapojit do projektu „Time Flows“.
Kde: Praha
Kdy: 7. a 8. června
Uzávěrka přihlášek: ASAP
Time Flows je jednodenní představení, které ukazuje, jak mohou v jednom městě koexistovat lidé s různým vnímáním času. Projekt je koncipován jako čtyřhodinová show, která se bude konat během dne. K dispozici budou tři skupiny performerů, každý s vlastním speciálním vzorcem pohybu a vlastní rychlostí (pomalá, střední a rychlá). Jejich trasy přes město budou propojeny na konkrétních místech, včetně čtverců ve Starém Městě. Na konci představení se na náměstí u Výstaviště setkají tři skupiny, které se sjednotí v kolektivním pohybu (15-20 minut).
Požadovaný profil: Projekt vyžaduje lidi s různými zkušenostmi pro různé role, takže hledáme tanečníky / performery / či prostě fyzicky aktivní lidi.
Zkouška: 3. – 6. června
Chcete-li se přihlásit, zašlete prosím e-mail s vaším jménem, telefonním číslem, věkem a pár informacemi o vaší fyzické zdatnosti na adresu studio@choreatura.com. Do předmětu napište “Time Flows Performers”.

Stavíme a boříme  

Teo Paaer hldá participanti pro performance We build walls / We tear walls.
Performance se odehrají 7.-11.6., od 9:00 do 20:00.
Zájemci, hlaste se na https://mailchi.mp/aa4071bead94/wbwwtw.
Více informací: http://www.webuildwallswetearwalls.com/

ONEby1 performeři

Nuno Pimenta a Ana Renata Polónia hledají 7 dobrovolníků pro performance ONEby1. Performance bude probíhat kolem skupinové diskuse, která jak definuje improvizaci, tak zabírá a ovlivňuje okolní prostor. Účinkující mohou pocházet z odlišného uměleckého prostředí a měli by být srozuměny s návrhy kolektivních hnutí.
Zkoušky: 3. až 7. června (2 hodiny denně, plán, který má být definován)
Představení: od 8. do 12. června (19h-19h30)
Více informací: www.nunopimenta.com/ONEby1-2015
Kontakt: info@nunopimenta.com (v případě zájmu pošlete motivační dopis a CV)

LEGOrytmus

Spolek tYhle a Studio ALTA hledají dobrovolníky se smyslem pro humor a s láskou pro divadlo a tanec, jež s nimi budou lehce sportovat!
Forma, formace, povinnost, řád, konvence, poddajnost, konformita, rytmus, výkon … a humor!
Více info: v dokumentu
Kontakt: Lucie Fabišiková, lucie@altart.cz

Taneční performeři

Małgorzta Zelek hledá 4 lidi, kteří mají zájem spolupracovat na performance Alice/B zaměřeném na kostýmní design. Akce se bude konat 14. a 15. června. Performance je její vizí Alenky v říši divů. Kostýmy jsou vyrobeny z elastických materiálů, které reagují na pohyb.
Reference
Kontakt: Małgorzta Zelek, mazel0206@gmail.com

Drift performeři

Maďarský interdisciplinární umělec David Somló hledá umělce, kteří se budou podílet na jeho novém díle „Drift“, které bude mít premiéru na PQ 2019 v rámci projektu Formace. Součástí představení bude 45-60 minut dlouhá minimalistická choreografie založená na chůzi. Během představení bude každý z 15 performerů nosit přenosný reproduktor vytvářející poutavý zvuk pro diváky.
Více info: v dokumentu
Kontakt: David Somló, somlodavid@gmail.com

Tangled performeři

Antony Nevin hledá 6-7 performerů, aby mu pomohli prezentovat Tangled, performativní trvající kreativní projekt, zkoumající nepředvídatelné okolnosti nočního života Prahy a prostředí Výstaviště.
Více info: v dokumentu
Kontakt: Antony Nevin, a.nevin@massey.ac.nz

Story Tellers

Máte za sebou vy nebo Váš známí příběh nebo moment, který vše změnil? Pokud ano, organizátoři projektu This Is Trophy prezentovaného v rámci Site specific festivalu, ho chtějí slyšet! Velký, malý, veselý nebo srdcervoucí – všechny příběhy jsou vítané!
Více info: v dokumentu
Kontakt: Sarah Conn, sarah@thisistrophy.com

Výzva pro performery: Denní skupinové akce: Cesta přítomností a absence přes Výstaviště Praha

Výzva je určená performerům s improvizačními schopnosti napodobujícími chodce a jejich pohyby jako je chůze, postávání, klečení nebo válení se.
Performeři oblečení do červených overalů budou v rámci 90-minutových cest přes Výstaviště zkoumat čitelnost lidského těla a jeho vztahů k vzdálenostem. Očekávání neočekávaného: střetnutí, náhodné prolínání a interakce s publikem, jako i vliv ostatních umělců a počasí, jemuž nedokážeme diktovat své podmínky. Performance se budou konat 7., 9. a 13. června. Kostýmy budou dodány.
Více info:  www.jordanfuchs.orgwww.knowboxdance.com
Kontakt: knowboxdance@gmail.com

Boy singer

Pro performanci Traces of Tissues hledají organizátoři mladého kluka z Prahy, který zvládne ve vysokých tónech zazpívat píseň podobnou rekviem.
Více info: https://betwixtduo.com/open-call-boy-singer/ 
Kontakty: Sally E Dean, info@sallyedean.com nebo Charlotte Østergaard, studio@charlotteostergaard.dk

The Red Carpet(s)

Organizátoři performance Red Carpet(s) v rámci projektu Formace vyzívají umělce k zapojení se a okupování červeného koberce, jehož myšlenku budou interpretovat vlastním způsobem.
Více info: https://joblin.works/PQ-formations-open-call
Kontakt: Jo Blin, joblin.jo@gmail.com

Red crossing hledá pomocné síly…

Red crossing hledá lokální pomocníky z řad sportovních týmů, školních tříd, tanečních nebo jiných skupin, kteří jim pomůžou s performancí na plovoucím chodníku. Na zdvihnutí platformy shání přibližně 66 dobrovolníků.
Více info: http://everydayplaces.com/portfolio/red-crossing_call/
Kontakt: Nick Tobier, nick@everydayplaces.com