Buďte součástí PQ!

Každý ročník Pražského Quadriennale vzniká díky úžasné práci desítek členů týmu, bez kterých by se festival nemohl konat. V nabídce je i velké množství dobrovolnických pozic, díky kterým můžete nakouknout pod pokličku příprav jednoho z největších festivalů scénografie na světě!

Jste nadšenci do divadelního designu, scénografie a divadelní architektury? A chcete se podílet na nejdůležitější události těchto odvětví na světě? Připojte se do týmu Pražského Quadriennale jako dobrovolník! 
Hledáme dobrovolníky, kteří by se v době konání festivalu 6. – 16. června 2019 rádi zapojili na 2 až 10 dnů do jeho příprav. Vyzkoušet si můžete třeba práci uvaděčky, nebo stage manažera. Hledáme komunikativní jedince, kteří se nebojí výzev! Za pomoc na festivalu nabízíme akreditaci zdarma, kontakt se světovými umělci, triko, placku, potvrzení o praxi a hlavně spoustu zkušeností a mnoho zážitků!

Deadline pro přihlášení: 15. května 2019
Formulář: https://bit.ly/2Isdd2D.
V případě dotazů se neváhejte obrátit na: dobrovolnici@pq.cz.

 

Otevřené výzvy pro dobrovolníky projektů souvisejících s PQ 2019:
Berte, prosím, na vědomí, že níže vypsané výzvy nejsou organizovány týmem PQ. Své dotazy směrujte přímo ke kontaktní osobě zmíněné u každé výzvy.

Tangled performeři

Antony Nevin hledá 6-7 performerů, aby mu pomohli prezentovat Tangled, performativní trvající kreativní projekt, zkoumající nepředvídatelné okolnosti nočního života Prahy a prostředí Výstaviště.
Více info: v dokumentu
Kontakt: Antony Nevin, a.nevin@massey.ac.nz

Story Tellers

Máte za sebou vy nebo Váš známí příběh nebo moment, který vše změnil? Pokud ano, organizátoři projektu This Is Trophy prezentovaného v rámci Site specific festivalu, ho chtějí slyšet! Velký, malý, veselý nebo srdcervoucí – všechny příběhy jsou vítané!
Více info: v dokumentu
Kontakt: Sarah Conn, sarah@thisistrophy.com

Výzva pro performery: Denní skupinové akce: Cesta přítomností a absence přes Výstaviště Praha

Výzva je určená performerům s improvizačními schopnosti napodobujícími chodce a jejich pohyby jako je chůze, postávání, klečení nebo válení se.
Performeři oblečení do červených overalů budou v rámci 90-minutových cest přes Výstaviště zkoumat čitelnost lidského těla a jeho vztahů k vzdálenostem. Očekávání neočekávaného: střetnutí, náhodné prolínání a interakce s publikem, jako i vliv ostatních umělců a počasí, jemuž nedokážeme diktovat své podmínky. Performance se budou konat 7., 9. a 13. června. Kostýmy budou dodány.
Více info:  www.jordanfuchs.orgwww.knowboxdance.com
Kontakt: knowboxdance@gmail.com

Boy singer

Pro performanci Traces of Tissues hledají organizátoři mladého kluka z Prahy, který zvládne ve vysokých tónech zazpívat píseň podobnou rekviem.
Více info: https://betwixtduo.com/open-call-boy-singer/ 
Kontakty: Sally E Dean, info@sallyedean.com nebo Charlotte Østergaard, studio@charlotteostergaard.dk

The Red Carpet(s)

Organizátoři performance Red Carpet(s) v rámci projektu Formace vyzívají umělce k zapojení se a okupování červeného koberce, jehož myšlenku budou interpretovat vlastním způsobem.
Více info: https://joblin.works/PQ-formations-open-call
Kontakt: Jo Blin, joblin.jo@gmail.com

Red crossing hledá pomocné síly…

Red crossing hledá lokální pomocníky z řad sportovních týmů, školních tříd, tanečních nebo jiných skupin, kteří jim pomůžou s performancí na plovoucím chodníku. Na zdvihnutí platformy shání přibližně 66 dobrovolníků.
Více info: http://everydayplaces.com/portfolio/red-crossing_call/
Kontakt: Nick Tobier, nick@everydayplaces.com