PQ+ nabízí výběr nejzajímavějších inscenací s výraznou scénografií

Jedním z projektů letošního Pražského Quadriennale je PQ+, které připravuje Institut umění – Divadelní ústav. Hlavním záměrem programu PQ+ je představit zahraničním odborníkům a hostům PQ 2019 současné scénické umění s akcentem na scénografii. Diváci se mohou těšit nejen na showcase české produkce, ale také na zahraniční představení z oblasti experimentálního a fyzického divadla, tance a performance. Nechybí ovšem ani instalace, komentované prohlídky či výstavy českých loutek a divadelní fotografie.

Speciální průřez současnou českou taneční scénou připravil pro PQ+ festival Tanec Praha. Představí se tak celkem 8 inscenací renomovaných osobností jako Viktor Černický (Pli), Věra Ondrašíková (Guide) nebo Barbora Látalová (Karneval zvířat). V programu PQ+ dostanou prostor také významné české taneční soubory jako ME-SA nebo VerTeDance.

V Národním divadle uvede režisérka Petra Tejnorová svůj Proslov k národu a výjimečný interaktivní divadelní zážitek nabídne inscenace Bordel L‘Amour souboru Depresivní děti touží po penězích. Na PQ+ nevynechejte ani Shadow Meadow Jana Mocka, Poledne a The WARdrobe Divadla Continuo, Hlubiny souboru Wariot Ideal či Žlutou tmu Petra Nikla.

Mezi nejvýraznější akce programu PQ+ patří Noc ve městě, která proběhne 14. a 16. června v Centru současného umění DOX.

Předprodej vstupenek již probíhá přes GoOut na bit.ly/PQplus2019

Více informací o PQ+ na webu PQ http://bit.ly/pq_plus