Předprodej vstupenek na představení CAMPQ zahájen!

V rámci Pražského Quadriennale vybudují Divadlo LETÍ, Tygr v tísni a Jihočeské divadlo adaptační tábor pro uprchlíky z vesmíru nejprve na pražském ostrově Štvanice a později, v září 2019, i na českobudějovické Náplavce. Předprodej vstupenek na imerzivní osmihodinové představení CAMPQ byl zahájen a jsou na prodej přes GoOut.cz

Přemýšleli jste někdy nad tím, co by se stalo, kdyby na Zemi přistáli uprchlíci z cizích planet? Vypadali by jako jedni z nás, nebo úplně jinak? Způsobili by apokalypsu? Naučili bychom se s nimi žít? A jak by se k problematice postavily politické elity? Podobné otázky si pokládají tvůrci projektu CAMPQ, který pod vedením kurátora hlavní české expozice PQ 2019 Ivo Kristiána Kubáka a režisérky Martiny Schlegelové představí čtyři mimozemské kmeny. 

Na scénáři hry v současné době pracují čtyři autoři – Katalánci Claudia Cedó a Joan Yago a čeští autoři David Košťák a Marie Nováková. Scénář vzniká v rámci prestižní evropské sítě divadel, zabývajících se současnou dramatikou, Fabulamundi, jejíž členem je právě Divadlo LETÍ. “Každý ze čtyř autorů zpracovává mytologii a příběh jedné mimozemské civilizace, která hledá útočiště před gigantickou ekologickou katastrofou a přistane na naší planetě. Do textu se tak promítají čtyři velmi rozdílné poetiky, jejichž pronikání přirozeně vytváří kulturní střet, který tak divákům umožní skutečně se ocitnout nejen v jednom fiktivním uprchlickém táboře, ale zblízka v něm zažít vzájemnou interakci několika civilizací,” přibližuje vznik textu autor David Košťák.

Vstup na českou expozici v rámci PQ 2019, jež se koná 6. – 16. 6. 2019, bude možný v otevíracích hodinách Pražského Quadriennale na akreditace a vstupenky distribuované Pražským Quadriennale.

Vstup na představení CAMPQ, jež proběhne 6. 6. 2019, 8. 6. 2019 a 10. 6. 2019, bude možný na vstupenku distribuovanou organizátorem CAMPQ a sítí GoOut.cz.