PQ dětem a školám

Divadelní scéna je obestřená tajemným kouzlem: věci ožívají a promlouvají, čas se zastavuje i zrychluje, zjevuje se neviditelné a hmota mizí. Program pro rodiny s dětmi vám umožní vstoupit do zákulisí výstav Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru a ochutnat nevšední divadelní zázraky.

KREATIVNÍ PROJEKT
kurátoři: Ondřej Horák a Jiří Raiterman (Máš umělecké střevo?)

Od 6. do 16. června 2019 se na 11 dní nastěhuje na pražské Výstaviště svět divadla. Uvidíte unikátní prezentaci umělců a studentů z více jak 70 zemí. Tyto živé výstavy vám a vašim dětem umožní zažít den plný zázraků.

PQ školám

Od ledna do května probíhá soutěž pro studenty základních a středních škol nazvaná Vytvoř zázrak ve 27 000 cm3! Podmínkou je, že musí jít o krychli velikosti 30x30x30 centimetrů. Ta může být tvořena libovolným materiálem a to rozhodující by se mělo nacházet uvnitř. Vytvoř nebo navrhni, co „zázračného“ by šlo ve tvém objektu zažít. Nic jiného tě nemusí omezovat. Všechny vytvořené modely budou vystaveny v rámci PQ v červnu 2019 na pražském Výstavišti. Nejzajímavější projekt, který vybere mezinárodní porota tvořená scénografy, výtvarníky a pedagogy, bude realizován jako skutečná scéna a přístupný po celou dobu trvání Pražského Quadriennale! Přihlášené a dodané projekty budou vystaveny a prezentovány v rámci doprovodného programu PQ.

Programy pro školy

Každý den nabízíme programy pro školní nebo organizované skupiny. Programy probíhají především v dopoledním čase, ale je možné si objednat program i v pozdějším termínu. Nabízíme tři druhy programů: pro nejmenší děti (mateřské školy, I. stupeň ZŠ), základní školy (II. stupeň ZŠ) a střední školy. Programy nabízíme v několika časových variantách: 90, 120 a 180 minut. Součástí programu je také prohlídka vybraných expozic PQ. Programy je nutné si s předstihem rezervovat, maximální kapacita je 25 žáků.

PQ dětem

PQ dětem nabízí všem návštěvníkům interaktivní prostor, který je součástí PQ. Je umístěn v jedné z hal obklopujících Křižíkovu fontánu a tvoří ho šest boxů vzájemně propojených tunely, které pojednali přizvaní umělci nebo organizace. Vzniká tak jakýsi labyrint s několika „zázračnými“ zastávkami. Jejich podobu mají na starosti přizvaní umělci: Markéta Hlinovská se ve své tvorbě nejčastěji inspiruje světem zvířat, Tereza Damcová je multimediální umělkyně, která propojuje zvukové a výtvarné instalace, třetím umělcem je výtvarník Kakalík, autor komiksů a hodně vtipných animovaných filmů. Další boxy hravě vyplní stavebnice Lego s možností vytvořit a vystavit vlastní legomozaiku a také Česká televize, která zavede návštěvníky svého boxu do virtuálního prostoru. Na tyto objekty a jejich obsahové ztvárnění navazuje část určená pro workshopy, setkání a umělecké dílny. Připravujeme workshop se slavnou britskou ilustrátorkou Olivií Lomenech Gillovou, známou svými ilustracemi pro J.K. Rowlingovou nebo animátorský kurs, ve kterém si natočíte vlastní lego film s Aeroškolou.

Workshopy

Každý víkendový den v průběhu PQ jsou pro dětské návštěvníky připraveny dopolední a odpolední workshopy. Nabídneme v nich výtvarné programy pro nejmenší děti, školu animace s Aeroškolou, která vás naučí jak natočit vlastní animovaný film nebo výtvarné dílny s přizvanými umělci. Kapacita workshopů je omezená, místa je nutné rezervovat.

 

Detailní informace najdete na www.pqskolam.cz.

Již teď se těšíme na návštěvu vás a vašich dětí!