Výstava divadelní architektury a prostoru

Divadelní architektura a architektura prostoru vytvořená speciálně pro živá múzická umění už není doménou jediného architekta nebo jedné země. Ta nejzajímavější díla často vznikají ve spolupráci mezinárodních týmů. Naším cílem je vytvořit inkluzivní výstavu představující širokou škálu prací včetně děl vytvořených v těžko dosažitelných oblastech a místech, kde divadelní prostory jsou jen dočasnými strukturami, které nemusí nutně navrhovat pouze architekti.

SOUTĚŽNÍ VÝSTAVA 

Budovy a prostory oživené divadelním představením jsou složitými organismy spojujícími lidské emoce, divadelní tradice a nejnovější trendy v architektuře a technologii. Dialog mezi profesionály z oblasti múzických umění, scénografy a architekty je zásadní podmínkou toho, aby tyto nově vytvořené prostory zůstaly i v budoucnu plné života.

Pražské Quadriennale zve architekty/tvůrce prostorů a scénografy, aby se zúčastnili soutěžní výstavy a zaslali nám krátká videa o projektech realizovaných za posledních šest let. Přihlášky musí ukazovat samotný prostor i to, jak je v představení využít. Zaslaná videa musí obsahovat dialog mezi tvůrcem prostoru (architektem) a scénografem/scénografy nebo tvůrci, kteří prostor využívají. Toto dokumentární video může být natočeno i na chytrý telefon a nemělo by být delší než pět minut. Takto může být v rámci výstavy představen jakýkoli nově vytvořený prostor, včetně dočasných struktur v těžko dosažitelných oblastech. Všechny filmy splňující kritéria pro přihlášení budou na PQ promítnuty. Pět nejlepších kreativních týmů bude pozváno, aby své projekty představili osobně. Kromě výstavy podpoří PQ další pokračování tohoto důležitého dialogu také uspořádáním živých akcí a prezentací v rámci PQ Talks.

Důležité termíny
Termín pro podání přihlášek byl 31. srpna 2018.