PQ 2015

Novinky

PQ > Hlavní stránka

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři – od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site specific, aplikovaná scénografie, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další. Nadcházející 13. ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se uskuteční v červnu 2015.

Během posledních deseti let se Pražské Quadriennale proměnilo z jednorázové výstavní akce v organizaci poskytující mezinárodní platformu pro kontinuální projekty zaměřené na vzdělávání, výstavy, profesionální výměny a stáže, publikace, vlastní umělecké projekty či mezinárodní symposia v oblasti současné scénografie. Zároveň organizace provozuje mezinárodní elektronický newsletter o akcích spojených se scénografií, knihovnu odborných textů či světovou databázi scénografických škol.

Tématem Pražského Quadriennale 2015 je SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika. Odvíjí se od stejnojmenného, tříletého mezinárodního projektu, který organizuje PQ ve spolupráci s dalšími 11 evropskými institucemi. V jádru tohoto rozsáhlého projektu stojí sympozia, výstavy, workshopy i výukové programy, které se budou odehrávat po celé Evropě a vyvrcholí na Pražském Quadriennale scénografie a divadelního prostoru v červnu 2015. Pražské Quadriennale pořádá Ministerstvo kultury ČR a realizuje Institut umění - Divadelní ústav
 

Projekt byl podpořen z programu Kultura Evropské unie.

Pražské Quadriennale probíhá ve spolupráci s

 

 


 

cz / en
Přihlašte se do svého uživatelského účtu

Zaregistrujte se a využívejte služby PQ naplno